中文版
Goldcheer Machinery Shanghai Co., Ltd. flamur
shtëpi » Produkte » Sistemi CIP
Sistemi CIP
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031223103_302.jpg
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031223257_648.jpg
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031223329_499.jpg
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031223417_376.jpg
 • sistem automatik CIP
 • sistem automatik CIP
 • sistem automatik CIP
 • sistem automatik CIP

sistem automatik CIP

Përshkrim:

Sistemi CIP është përdorur për pastrimin e qumështit, pije, birrë, frutash përpunimit lëng linjë për të garantuar kërkesat sanitare e makinave.

 

Pajisjet kryesore të këtij sistemi përfshin:

1.CIP pastrim tanket e magazinimit të lëngshme(përfshijnë tank acid, tank alkali, tank ujë të nxehtë)

2.CIP pompë;

3.pompa dy diafragma për acid trasha / alkali;

4.exchanger ngrohjes 

5.Një kabineti elektrike të kontrollit;

6.Një grup tub dhe valvula e kontrollit përbërësve;

7.Një kostum i komponentëve të auto-performancës dhe material elektrik aplikim;

Na kontaktoni >>

 • Parametri teknike
 • karakteristikë

model

FCIP-1

FCIP-2

FCIP-3

FCIP-5

FCIP-10

acid tank

1000L

2000L

3000L

5000L

10000L

Soda tank

1000L

2000L

3000L

5000L

10000L

Rezervuari i ujit

1000L

2000L

3000L

5000L

10000L

Kapaciteti Pump

20m3/orë

20m3/orë

20m3/orë

20m3/orë

20m3/orë

Lartësia e pompë

36m

36m

36m

36m

36m

pushtet

3kw

3kw

3kw×2

3kw×2

3kw×4

(1) fexible   

sistemi mund të shkoni në pastrimin ndara një nga një, dhe gjithashtu mund të shkoni në pastrim automatik sipas rendit të veçantë të procedurave të pastrimit nga PLC.

(2) Sigurisë dhe të besueshme:

acid dhe alkali janë të gjitha në rezervuarin me kontrollin e nivelit dhe sistemi mbrojtjes fryhen.

(3) Ekonomike dhe të besueshme: Ky sistem redukton shumë kohë dhe ngre efikasitetit të punës. agjentët Pastrimi dhe përdorimi i ujit mund të jetë më shkencore dhe të arsyeshme. Ajo gjithashtu mund të zvogëlojë konsumin avull dhe energji të tjera humbur.

Contact Us

Na kontaktoni

 • Tel: +86-21-69518159
 • Fax: +86-21-39532060
 • Mobile: +8618221026068
 • Whatsapp: +8618221026068
 • WeChat: +8618221026068
 • Email: sales@gc-machinery.com
 • Adresë: No.2 Bund Road, Jiuhua Industry Park, Nantong qytetit, Jiangsu Province, Kinë
Menu