中文版
Goldcheer Machinery Shanghai Co., Ltd. flamur
shtëpi » Lajme » Industry News
Industry News

Festivals birrë në gjuhën gjermane

kohë: 2016-11-09

Gjermania ka një traditë të vjetër të festivaleve të shumta të cilat janë më shumë se festivalet e birrës. Zakonisht ata nuk janë vetëm "Ngjarjet birrë të pijshëm", ata janë panaire argëtim dhe festivale folklorike. Shumë prej tyre janë mbajtur për shekuj me radhë dhe kanë origjinën e tyre në panaire famullisë, tregjet dhe panaire apo arsye të tjera historike. Në disa rajone gjermanisht esp. në Gjermani Afrikën Perëndimore panairet fun janë më të lidhur me verë se sa festivalet e birrës. Kjo zakonisht është thënë se festivali më i madh i birrës në botë është Gezim Nika në Gjermani, edhe pse disa thonë se është në fakt një festival folklorik jo një festival birrë.
Disa festivale të tjera të birrë të vogla janë mbajtur në të gjithë Gjermaninë gjatë gjithë vitit. Festivali i dytë më i madh i birrës në Gjermani dhe ndoshta në Evropë, është Cannstatter Volksfest, priti në Cannstatter Wasen në qarkun Bad Canstatt të Shtutgartit. Ajo fillon një javë më vonë dhe është shumë i ngjashëm në karakter me Oktoberfest. Rritjet e saj popullaritetit dhe gjithnjë e më shumë njerëz vijnë nga e gjithë bota për të vizituar festivalin çdo vit.


Shumë vende kanë festivale birrë vetëquajtur si "Oktoberfests", por të marra më vete emri është marrë në përgjithësi do të thotë për ngjarjen Mynihut. festivale të vogla birrë ngjashme me Oktoberfest janë të zakonshme në Gjermani dhe të zhvillohet gjatë gjithë vitit në shumicën e qyteteve të mëdha gjermane. Disa prej tyre shkojnë në vonë në natë sesa Oktoberfest.
Një festival i madh i vërtetë bavarez është Gäubodenvolksfest në Straubing. Festivali është i ngjashëm me Oktoberfest, por ajo ka një histori të vet dhe kjo nuk është një kopje e Oktoberfest, siç është Barthelmarkt nga Manching, e cila edhe daton në kohët romake. festivale të tjera të mëdha në Bavari janë Nürnberg Volksfeste në pranverë dhe në vjeshtë, Fürth Michaeliskirchweih (mbajtur që nga shekulli i 12) dhe Bergkirchweih në Erlangen, me e madhe e hapur kopsht birrë në Evropë.


festivale të tjera birrë përfshijnë Hanover Schützenfest, Freimarkt në Bremen, hamburger Dom, Stuttgarter Frühlingsfest, cranger Funfair, Düsseldorf Funfair. Ashtu si Oktoberfest dhe Cannstatter Volksfest, shumica festivale birrë gjermane janë gjithashtu funfairs. Ata janë quajtur "Volksfest" (Festivali për njerëzit) dhe janë të shumta në Gjermani.
Një festival zhvillim e vendosur në Berlin krenohet kopsht botëve më të gjatë birrë.[3] Festivali Ndërkombëtar Beer Berlin pret gjatë 2,100 birra ndryshme nga 86 vendet.

Goldcheer Machinery Shanghai Co., Ltd dizajn dhe prodhues i vogël birrë shkallë pajisje Birraria e cila nuk është vetëm i përshtatshëm për fabrikë të vogël birrës shkallë dhe gjithashtu të përshtatshëm për të shpërthyer birrë projekt të vendpushimet turistike, hotele, pubs. Pajisjet draft birrë përfshijnë sistemin dërrmuese malt, shtëpi birrës, Sistemi fermentimi, Sistemi ndritshme birrë, sistemit të ftohjes, Sistemi i kontrollit elektrike, Sistemi CIP, Sistemi i ujit dhe tubacionet lidhje etj.

Na kontaktoni

  • Tel: +86-21-69518159
  • Fax: +86-21-39532060
  • Mobile: +8618221026068
  • Whatsapp: +8618221026068
  • WeChat: +8618221026068
  • Email: sales@gc-machinery.com
  • Adresë: No.2 Bund Road, Jiuhua Industry Park, Nantong qytetit, Jiangsu Province, Kinë
Menu