中文版
Goldcheer Machinery Shanghai Co., Ltd. flamur
shtëpi » Produkte » vakum aparat avullimi
vakum aparat avullimi
 • /upfile / 2016/10/30 / 20161030232334_570.jpg
 • /upfile / 2016/10/30 / 20161030232826_967.jpg
 • /upfile / 2016/10/30 / 20161030232841_188.jpg
 • /upfile / 2016/10/30 / 20161030232851_515.jpg
 • Falling Film vakum aparat avullimi
 • Falling Film vakum aparat avullimi
 • Falling Film vakum aparat avullimi
 • Falling Film vakum aparat avullimi

Falling Film vakum aparat avullimi

Përshkrim:

Kjo Falling film vakum aparat avullimi është i zbatueshëm për përqendrimin e qumësht, lëng frutash, mjekësi tradicionale kineze, mjekësisë perëndimore, glukozë, niseshte, monosodium glutamate, industria kimike, etj. Kjo është veçanërisht e përshtatshme për përqendrim të ulët temperaturë vakum të ngrohjes substancave të ndjeshme. Ajo mund të kryejë sterilizimin e vazhdueshëm dhe përqendrim. Pas llogaritjes kujdesshëm, Dizajni i saktë dhe përmirësime nga designers profesionale të kompanisë sonë, ajo ka më shumë karakteristika dhe përfitimet se një origjinal. aparat avullimi është veçanërisht e zbatueshme për përqendrimin e ngrohjes- substanca të ndjeshme si qumësht si të nxehtit up koha është e shkurtër dhe temperatura avullimi është i ulët, e cila rrallë ndikon ngjyra, shije ose lëndë ushqyese perberesit e produkteve.

Na kontaktoni >>

 • Parametri teknike
 • karakteristikë

model

SJN-500

SJN-1000

SJN-1500

SJN-2000

SJN-2500

kapacitet avulluar (kg / h)

500

1000

1500

2000

2500

presion avulli (Mpa)

0.05-0.09

0.05-0.09

0.05-0.09

0.05-0.09

0.05-0.09

temperature avulluar (℃)

efekti Single

80-90

85-90

85-90

85-90

85-90

efekti i dyfishtë

65-75

65-75

65-75

65-75

65-75

tre efekt

55-60

55-60

55-60

55-60

55-60

shkalla vakuum (Mpa)

efekti Single

0.04

0.04

0.04

0.04

0.04

efekti i dyfishtë

0.06

0.06

0.06

0.06

0.06

tre efekt

0.08

0.08

0.08

0.08

0.08

shkalla e koncentruar

1.35

1.35

1.35

1.35

1.35

konsumi avull (Kg / h)

230

350

600

750

1000

ujë Recycle(T)

5

8

15

20

25

Steam gji Φ

32

43

57

76

89

Tub vakumi Φ

80

109

159

219

259

dimension          (L×W×H)

5400×1000×2800

7000×1500×3400

8250×1600×3600

8350×1650×3800

8500×1700×4000

(1) funksionet e shumëfishta: Ky aparat avullimi mund të kërkojnë materiale përsëritëse me qarkullimin e efektit të parë, Efekti i dytë dhe efekt të tretë. Materialet mund të futen në të përqendrimit të vazhdueshme ose në intervale.

(2) Të gjitha pjesët Kontaktimi materiale, avull të mesëm dhe të ujit i kondensuar janë bërë prej çeliku inox me cilësi të lartë, që përputhet me kërkesat standarde GMP. Shfaqja është e bukur. Ngrohës dhe aparat avullimi janë të pajisur me strukturë ruajtjen e nxehtësisë mbuluar nga fletë inox me saj sipërfaqe pasqyrë-lëmuar ose matte-trajtohen.

(3) Dhoma e ngrohjes është i katit tipit qëndrim, kështu që pajisja është e bukur dhe të lehtë për të instaluar, veprojnë dhe riparim. likuid pompë unazë është përdorur për të gjeneruar vakuumin. Pompë është paraqitur me shkallë të lartë vakum, konsumit të ulët të ujit dhe furnizimit me energji elektrike, hapësirë ​​të vogël, mjedisi të shëndoshë të punës dhe zhurmë të ulët.

(4) Dizajni paraprakisht jo vetëm që mund të parandaluar përsëri rrjedhën e çon për të përsëritur ngrohjen e materialit, por gjithashtu të shmangur materiale djegur fërkimit në anën e brendshme të tub.

(5) i përparuar nxehtë pressure pompë is përdorur. i saj avull pressure (mapresionp;pressurështë is 0.8MPa, dhe the 

ekstraktim Koeficient është 0.98. prandaj, the avull konsumi dhe zhurmë janë të ulët. 

(6) i përparuar strukturë bën the vakuum shkallë të pune sistem shumë të qëndrueshme. 

(7) me CIP sistem, the pajisje mund të jetë pastrohen plotësisht pa disass- embly. And ajo është i lehtë në opdhej and mbaj.

(8)  sipas në klient Kërkesat, automatik kontroll sistem of disch- arge koncentrim, sterilizim temperaturë dhe nivel of&nbtë;

      balancimin tank, as mirë sis akull ujë ftohje sistem mund të jetë konfiguruar.

(9)The flotacion ka një special structure.The materials pas koncentrim janë i trashë dhe edhe. The Materiales mund të jetë i koncentruar në 

      i mbyllur Statusi pa ndonjë bubbles, so material humbje dhe ndotje janë reduktuar në masë të madhe. The Materiale i koncentruar do të nuk kështu qëlomerat, so ajo is i lehtë to i pastër. ju mund hapur the më i lartë cover ose fund&nbsnëcmbulesënbsp;to të pastër. prandaj,&nështëp;një person is mjaft për pastrimi. 

Contact Us

Na kontaktoni

 • Tel: +86-21-69518159
 • Fax: +86-21-39532060
 • Mobile: +8618221026068
 • Whatsapp: +8618221026068
 • WeChat: +8618221026068
 • Email: sales@gc-machinery.com
 • Adresë: No.2 Bund Road, Jiuhua Industry Park, Nantong qytetit, Jiangsu Province, Kinë
Menu