中文版
Goldcheer Machinery Shanghai Co., Ltd. flamur
shtëpi » Produkte » Fruit Processing Machine
Fruit Processing Machine
 • /upfile / 2016/10/30 / 20161030223940_435.jpg
 • /upfile / 2016/10/30 / 20161030224416_402.jpg
 • /upfile / 2016/10/30 / 20161030224425_206.jpg
 • /upfile / 2016/10/30 / 20161030224433_424.jpg
 • Fruta dhe perime Spiral Washing Machine Blancher
 • Fruta dhe perime Spiral Washing Machine Blancher
 • Fruta dhe perime Spiral Washing Machine Blancher
 • Fruta dhe perime Spiral Washing Machine Blancher

Fruta dhe perime Spiral Washing Machine Blancher

Përshkrim:

frutave dhe perimeve spirale larëse Blancher makinë është një nga lëndë e parë para-trajtimin e pajisjeve për përpunimin e frutave dhe perimeve. para- valë mund të parandaluar Browning, ndalojnë enzimë aktiv, bërë tretem pektin dhe të rrisë nxjerrjen normën lëng.

 

Struktura kryesore e makinës: i përbërë nga pjesë të transmetimit të energjisë, përcjellë spirale, material rrotullues shkarkimi plesht, ekran sitë, organet e brendshme dhe të jashtme tank, tub me avull dhe kornizë makine etj. disa pjesë standarde për pushtet dhe duke pasur nuk janë të përfshira.

 

Gjatë operacionit, materialet janë ushqyer në para spirale- makinë valë nëpër gji materiale. Pas avull hyn në tank e brendshëm përmes tub, uji në tank e brendshme do të jetë e nxehtë dhe kështu do materialet. Nën funksionin e helikë spirale, materialet janë duke lëvizur përpara, ndërsa duke u ngrohur. Pas arritjes temperaturën dhe kohën e nevojshme nga teknologjia, materialet do të shkarkohet nëpërmjet prizë materiale.

Na kontaktoni >>

 • Parametri teknike
 • karakteristikë

model

t Kapaciteti / h

Valë Temp. ℃

mm Dimensioni

GCPT-3

1-3

95~ 98

1500x800x1600

GCPT-5

5

95~ 98

2200x1000x1600

GCPT-10

10

95~ 98

3500x1200x1800

GCPT-15

15

95~ 98

4000x1200x1800

GCPT-20

20

95~ 98

4500x1200x1800

(1) Për përpunimin e mirë të pulping fruta pas Blancher.

(2) Konsumi avull është i ulët.

(3) çelik i pandryshkshëm 304 material 

Contact Us

Na kontaktoni

 • Tel: +86-21-69518159
 • Fax: +86-21-39532060
 • Mobile: +8618221026068
 • Whatsapp: +8618221026068
 • WeChat: +8618221026068
 • Email: sales@gc-machinery.com
 • Adresë: No.2 Bund Road, Jiuhua Industry Park, Nantong qytetit, Jiangsu Province, Kinë
Menu