中文版
Goldcheer Machinery Shanghai Co., Ltd. flamur
shtëpi » Produkte » Sistemi CIP
Sistemi CIP
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031223546_999.jpg
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031224159_915.jpg
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031224242_247.jpg
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031224430_753.jpg
 • Sistemi i Integruar CIP
 • Sistemi i Integruar CIP
 • Sistemi i Integruar CIP
 • Sistemi i Integruar CIP

Sistemi i Integruar CIP

Përshkrim:

Sistemi CIP është përdorur për pastrimin e qumështit, pije, birrë, frutash përpunimit lëng linjë për të garantuar kërkesat sanitare e makinave.

 

Sistemi CIP është i përbërë nga rezervuari acid, tank soda, rezervuari i ujit, CIP pompë, Sistemi me avull dhe sistemin e kontrollit elektrik. 

Na kontaktoni >>

 • Parametri teknike
 • karakteristikë

model

YCIP-0.3

YCIP-0.5

YCIP-1

acid tank

300L

500L

1000L

Soda tank

300L

500L

1000L

Rezervuari i ujit

300L

500L

1000L

Kapaciteti i pompimit

10m3/orë

10m3/orë

10m3/orë

Lartësia e pompë

36m

36m

36m

pushtet

3kw

3kw

3kw

(1) karakteristikë Operatorët filluar ngrohjen e lëngjeve pastrimit. Kur përqendrimi i lëngjeve pastrimit nuk është deri në përqendrimin e pastrimit, operatori do të shtuar lëngje trasha acid ose lengje trasha alkali te tanke acid ose tanke alkali. gjatë pastrimit, lëngjeve CIP janë tuba ushqyer lug dhe valvulat nga operatorët. Operatorët duhet të hapur valvula manual për të ushqyer të ujit në rezervuarët e ujit.
Përparësitë: investime të vogla në pajisje dhe të ulët kërkesat profesionale Njohuri mbi operatorët. Pas trajnimit të duhur, Operatori do të jetë në gjendje për të vepruar. Për investime të ulët, kjo është një zgjedhje e mirë për të vogël prodhon e produkteve të qumështit dhe lëng.
dëm: Automatizimi ulët, Kontrolli mbi temperaturën e pastrimit të lëngshme nuk është e saktë, ai nuk është i sigurt për të shtuar acid dhe sode dorë nga operatorët, efikasitetit të ulët të prodhimit. karakteristikë Operatorët filluar ngrohjen e lëngjeve pastrimit. Kur përqendrimi i lëngjeve pastrimit nuk është deri në përqendrimin e pastrimit, operatori do të shtuar lëngje trasha acid ose lengje trasha alkali te tanke acid ose tanke alkali. gjatë pastrimit, lëngjeve CIP janë tuba ushqyer lug dhe valvulat nga operatorët. Operatorët duhet të hapur valvula manual për të ushqyer të ujit në rezervuarët e ujit.
(2) Përparësitë: investime të vogla në pajisje dhe të ulët kërkesat profesionale Njohuri mbi operatorët. Pas trajnimit të duhur, Operatori do të jetë në gjendje për të vepruar. Për investime të ulët, kjo është një zgjedhje e mirë për të vogël prodhon e produkteve të qumështit dhe lëng.
dëm: Automatizimi ulët, Kontrolli mbi temperaturën e pastrimit të lëngshme nuk është e saktë, ai nuk është i sigurt për të shtuar acid dhe sode dorë nga operatorët, efikasitetit të ulët të prodhimit. 

Contact Us

Na kontaktoni

 • Tel: +86-21-69518159
 • Fax: +86-21-39532060
 • Mobile: +8618221026068
 • Whatsapp: +8618221026068
 • WeChat: +8618221026068
 • Email: sales@gc-machinery.com
 • Adresë: No.2 Bund Road, Jiuhua Industry Park, Nantong qytetit, Jiangsu Province, Kinë
Menu