中文版
Goldcheer Machinery Shanghai Co., Ltd. flamur
shtëpi » Produkte » Spray tharëse
Spray tharëse
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031215358_881.jpg
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031215807_181.jpg
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031215917_319.jpg
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031215947_471.jpg
 • Lab Spray tharëse
 • Lab Spray tharëse
 • Lab Spray tharëse
 • Lab Spray tharëse

Lab Spray tharëse

Përshkrim:

Spray tharëse Lab është projektuar për prodhimin e gjykimit të universitetit, spital, arrijnë departamenti i kompanisë. tharëse Lab spray përmban shpejtë tharje me temperaturë të ulët, duke siguruar cilësinë e produktit. 

Na kontaktoni >>

 • Parametri teknike
 • karakteristikë

kapacitet

5kg / h 

lloj

lloj presioni, lloji centrifugale

burim ngrohje

Elektricitet

pushtet

13.5kw

dimension

1870x1220x2230mm (para paketim)

2060x1560x2350mm (pas paketim)

Pesha neto

450kg

pesha bruto

750kg

material

çelik i pandryshkshëm 304

Trashësia e pjatë

brenda: 1.5mm, jashtë: 2mm, izolim: 50mmmm

 

Air temperatura gji

160~ 180 ℃ (sipas produkt të ndryshme)

Air temperatura prizë

80~ 90 ℃

lagështi

Max 3%

(1) shpejtësi të shpejtë tharje. Një periudhë e shkurtër e cila zakonisht merr 3 ~ '30, Si materiale të lëngshme janë të atomized në pika mjegull e 20 ~ 60μm, sipërfaqja arrin 200 ~ 5000/m³ dhe lagështi e materialeve do të avullohen lehtë dhe të thata. në rrymën e ajrit temperaturë të lartë, 95~ 98% e lagështisë mund të avulluar në çast. tharje merr vetëm disa sekonda.

(2) temperature të ulët tharje. formë spray tharje lloji harmoni është miratuar për të bërë pika të lëngshme rrjedhin në drejtim të njëjtë me atë të ajrit të nxehtë, edhe pse temperatura e ajrit të nxehtë është relativisht më i lartë, e ajrit të nxehtë do të kontaktojë me pika i errët menjëherë pasi ajo hyn në dhomën e tharjes. temperatura në dhomën bie me shpejtësi dhe temperatura e sipërfaqes, e cila në përgjithësi është 50 ~ 60, fitoi'T tejkalon temperaturën lagësht llambë e ajrit të ngrohjes. veç, që qëndron Periudha e materialeve në tharëse është e shkurtër, kështu temperaturën e fundit e materiale nuk do të jetë shumë i lartë. prandaj, ajo është shumë e përshtatshme për tharje ngrohjes materialeve të ndjeshme.

(3) aplikim të gjerë. ajo mund të jetë i përshtatshëm për materiale tharje ushqimore si qumështi pluhur, pluhur qumësht soje, fruta dhe perimeve pluhur, si dhe produkte kimike.

(4) Si tharje është përfunduar në çast, granula e produkteve të gatshme në thelb mund të mbajë një formë të ngjashme me topin pika të lëngshme. produktet e kanë shpërndarje të mirë. rrjedhshmërinë dhe tretshmëria.

(5) Procesi i thjeshtuar i prodhimit me të përshtatshëm funksionimin dhe kontrollin e.

Contact Us

Na kontaktoni

 • Tel: +86-21-69518159
 • Fax: +86-21-39532060
 • Mobile: +8618221026068
 • Whatsapp: +8618221026068
 • WeChat: +8618221026068
 • Email: sales@gc-machinery.com
 • Adresë: No.2 Bund Road, Jiuhua Industry Park, Nantong qytetit, Jiangsu Province, Kinë
Menu