中文版
Goldcheer Machinery Shanghai Co., Ltd. flamur
shtëpi » Produkte » tank Stainless steel
tank Stainless steel
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031222606_834.jpg
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031222919_616.jpg
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031222958_961.jpg
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031223010_749.jpg
 • Cooling Tank qumësht
 • Cooling Tank qumësht
 • Cooling Tank qumësht
 • Cooling Tank qumësht

Cooling Tank qumësht

Përshkrim:

Qumësht ftohje direkte tank është përdorur kryesisht për ftohje dhe ruajtjen e qumështit të freskët dhe produkteve të tjera të lëngshme. Tank ftohës është pajisje kryesor për sistemin mekanik mjeljes në fermat e qumështit. Gjithashtu e përdorur gjerësisht në fermë manuale mjeljes, qendrat e grumbullimit të qumështit dhe impiantet e prodhimit të qumështit, të cilat mund të mbani qumësht të freskët etj gjendjen më të mirë dhe për të parandaluar bakteret rriten.

 

Qumësht ftohje direkte tank miraton aparat avullimi për të shkëmbyer ngrohjes dhe qumësht ftohjes direkt. Ajo fitilin nga rrethore dhe vertikale mur. Sistemi plotësisht automatike të kontrollit e bën gjithë procesin e vëzhgimit në dispozicion. Qumështi ftohur mund të arrijnë temperaturën e nevojshme me shpejtësi të 4-5dhe për të mbajtur konstante, të cilat mund të parandaluar gjenerimin e baktereve dhe të bëjë qumësht si A-klasën, Ajo është e pajisur sistem të lartë-të ulët të nivelit të kontrollit të lëngshme dhe llak ciklit automatike dhe pajisje turbulluan. Trupi është bërë nga hi-cilësisë SUS304.

Na kontaktoni >>

 • Parametri teknike
 • karakteristikë

vëllim

(L)

tank

Pesha (kg)

Fuqia e agjitator (kg)

Shpejtësia e agjitator

(R / min)

W (mm)

H (mm)

500

1060

1360

510

0.75

36

1000

1260

1510

640

1.1

36

2000

1660

1800

880

1.1

36

3000

1860

1960

1120

1.1

36

5000

2015

2100

1620

1.1*2

36

8000

206-

2200

1740

1.1*2

36

10000

2300

2500

2170

1.1*2

36

(1) Tank drejtpërdrejtë ftohjes lloj qumështi miraton avancuar huall Miller bordit aparat avullimi për ngrohje direkte shkëmbimin dhe ftohje me qumësht.

(2) Kompresor frigoriferike e tank të qumështit tipit direkt ftohje miraton njësi plotësisht të mbyllur kompresor të importuara nga SHBA Tecumseh apo Francë Maneurop dhe valvula importuar zgjerimin dhe valvula solenoid pajisur me të besueshëm pikë mbrojtës mesme, të cilat mund të shmangur djegien kompresor për shkak të mbingarkesës ose të dështimit të sistemit.

(3) Direkt ftohjes trupi tank lloj është bërë tërësisht nga SUS304 ose 316 çelik i pandryshkshëm. Ajo mund të sigurojë me presion automatike kokën pastrimi rrotullues CIP llak dhe pajisje automatike përzierja.

(4) Shtresa ruajtjen e nxehtësisë e tank direkte të tipit të ftohjes miraton shkumë PU me ngrohje të mirë izolues performancës. 

Contact Us

Na kontaktoni

 • Tel: +86-21-69518159
 • Fax: +86-21-39532060
 • Mobile: +8618221026068
 • Whatsapp: +8618221026068
 • WeChat: +8618221026068
 • Email: sales@gc-machinery.com
 • Adresë: No.2 Bund Road, Jiuhua Industry Park, Nantong qytetit, Jiangsu Province, Kinë
Menu