中文版
Goldcheer Machinery Shanghai Co., Ltd. flamur
shtëpi » Produkte » sterilizator
sterilizator
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031163941_107.jpg
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031164129_189.jpg
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031164144_116.jpg
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031164155_602.jpg
 • Tub UHT Sterilizer
 • Tub UHT Sterilizer
 • Tub UHT Sterilizer
 • Tub UHT Sterilizer

Tub UHT Sterilizer

Përshkrim:

Tub UHT sterilizator është përdorur kryesisht për sterilizimin e lëngjeve të frutave, pini çaj, qumësht, qumësht shije. Ajo mund gjithashtu të përdoret për mikrobe mbushje llojet paketimin e produkteve, të tilla si letër Tetra tulla, Tetra letër jastëk, pa mikrobe qese butë plastike, shishe aseptike PET. Makinë mund të përputhen me homogenizer, de-aerator për funksion të ndryshëm.

 

Tub UHT sterilizator miraton banesë, tuba horizontale dhe spiral mëngë dhe koeficienti i saj ngrohje-transferuar është i afërt me ato pjatë tipit. megjithatë, ai paraqet me qasje më të lartë të presionit prova dhe më të lehtë për pastrim. Qumështi është hedhur në exchanger ngrohjes dhe homogjenizuar pasi temperatura e saj është ngritur për të 65 ℃ to 70 ℃ . pas homogjenizimit, the products ngrohet në 90 ℃ për proteina stabilizues, dhe temperatura do të arrijë 120 ℃ për137 ℃ për UHT sterilizues. më nëproduktetroducts është ftohur në temperaturë të përshtatshme sipas produkte të ndryshme dhe e përgatitur për mbushjen stacion. 

Na kontaktoni >>

 • Parametri teknike
 • karakteristikë

kapacitet (t / h)

avull  presion(bar)

konsumi avull  (kg / h)

rrjedha Ice(t / h)

pushtet (kw)

dimension (l×w×orë)

peshë (kg)

1

6.0

40

2

4

3.3×1.6×1.8

1960

2

6.0

80

4

6

3.5×1.8×2.0

2160

3

6.0

120

6

6

3.5×1.8×2.0

2420

4

6.0

160

8

7.0

4.5×2.0×2.0

2570

5

6.0

200

10

7.0

4.5×2.0×2.0

2940

6

6.0

240

12

7.0

4.5×2.0×2.2

3300

8

6.0

320

16

11.0

4.5×2.0×2.2

3700

10

6.0

400

20

11.0

4.5×2.0×2.2

4200

Pipe-type UHT sterilizator është i përshtatshëm për përpunim të nxehtë e ushqimeve të lëngshme dhe pije. Krahasuar me modelin tjetër, ajo ka karakteristikat e mëposhtme:

(1) Efikasitet të lartë të ngrohjes, mund të arrijnë të 90% e ngrohjes;

(2) Temperatura dallimi në mes të produktit dhe të mesme ngrohjes është i vogël, kështu ngrohje është i butë;

(3) automatizimi të lartë, kontrollit dhe regjistrues pastrimi CIP, vetë sterilizues, dhe i gjithë përpunimi hapa automatikisht;

(4) kontrollin e saktë dhe të besueshme temperatura sterilizues; të gjithë faktorët që ndikojnë në të tilla si presion me avull, Shkalla e rrjedhjes me avull, Prurja e produktit janë të gjithë të kontrollueshëm;

(5) Në brendësi të tub miraton avancuar procedurën polish, pastrimi automatik dhe vetë sterilizues siguron kushtin aseptike;

(6) siguria e fortë, e pajisje të gjitha miraton materiale të besueshme; Nuk është mbrojtja presion dhe sistem alarmi për avull, ujë i nxehtë, dhe material.

(7) të lartë të besueshme, pjesët kryesore të tilla si pompë e produktit, pompë uji të nxehtë, të gjitha llojet e valvulave, Elementet e Elektrike janë të gjitha markave të njohura botërore.

(8) Me vetë CIP.

Contact Us

Na kontaktoni

 • Tel: +86-21-69518159
 • Fax: +86-21-39532060
 • Mobile: +8618221026068
 • Whatsapp: +8618221026068
 • WeChat: +8618221026068
 • Email: sales@gc-machinery.com
 • Adresë: No.2 Bund Road, Jiuhua Industry Park, Nantong qytetit, Jiangsu Province, Kinë
Menu