中文版
Goldcheer Machinery Shanghai Co., Ltd. flamur
shtëpi » Produkte » Spray tharëse
Spray tharëse
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031214434_585.jpg
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031214958_947.jpg
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031215102_911.jpg
 • /upfile / 2016/10/31 / 20161031215230_302.jpg
 • Spray tharëse
 • Spray tharëse
 • Spray tharëse
 • Spray tharëse

Spray tharëse

Përshkrim:

Spray tharëse përdoret për të thatë të lëngshme të ngurta si solucion dhe pezullimin lëngshme. Në kullë, Materialet mund të jetë ndezur në kohë të shkurtër dhe avulluar shpejt dhe temperatura e shkëmbyesit të nxehtësisë është më i ulët në mënyrë që ajo ka pak ndikim në solubility, ngjyrë, aromë dhe ushqimin e produktit. prandaj, kjo pajisje është përdorur gjerësisht në industrinë e ushqimit, mjekësi dhe produkteve kimike, veçanërisht të përshtatshme për të thatë materialet ngrohjes të ndjeshme nga spërkatje të tilla si qumështi trashë, qumësht soje, lëngshme vezë, vakt gjaku, ilaç, maja dhe ushqim aditivëve.     

 

Goldcheer makineri Shanghai Co, Ltd ka bërë shumë eksperimente dhe hulumtime në tharëse llak. Ne e pranojmë me shumë armë spërkatje dhe teknologji ciklon mbledhjes pluhur për të transportuar pluhur në kullë të lartë dhe të bëjë pluhur bashkëngjitni me rënie mjegull në prodhimin e qumështit. Ne gjithashtu të miratojë tharje dytë fazë dhe teknologjive të ftohjes nga shtratin e dridhje fluidized dhe teknologjive veshjes lecithin. Pas bashkëngjitur me rënie mjegull, pluhur qumështi bëhet kokrrizë uritur dhe e ka pronën e saj termike fizike dhe tretshmëria përmirësuar dukshëm. Faza e dytë tharje dhe ftohjes teknologjive nga shtrati dridhje fluidized mund të zgjasin kohën që po vdes dhe për të kursyer energji kur tharje shpejtësia e qumështit pluhur është ulur. pluhur tharë qumështi mund të jetë e mbushur menjëherë pasi ajo fitilin poshtë në mënyrë që ndotja e dytë është shmangur dhe cilësia e qumështit pluhur është përmirësuar në masë të madhe.

Na kontaktoni >>

 • Parametri teknike
 • karakteristikë

model

kapacitet

(Kg / h)

Zona ngrohje (m2)

hundë llak

avull

konsumi (kg / h)

konsumi Air
(0.7Mpa,m3 / min)

Dimension (m)

PLCGZ0-5

5

电 加热

1

 

 

3.2*5*5.8

PLCGZ03-70

70

120

1

210

0.5

7*6*9

PLCGZ03-125

150

250

2~ 3

450

0.6

13*8.5*15

PLCGZ03-250

250

385

2~ 3

750

0.6

14*9*19

PLCGZ03-350

375

570

2~ 3

1125

0.8

15*10*21

PLCGZ03-500

500

780

3~ 4

1500

0.8

19*9*24

PLCGZ03-750

750

1150

3~ 4

2250

1.0

21*13*25.5

PLCGZ03-1000

1000

1550

3~ 4

3000

1.0

24*13*28.6

PLCGZ03-1500

1500

2300

3~ 4

4500

1.0

28*16*33

PLCGZ03-2000

2000

3110

6

6000

1.5

28*18*34

PLCGZ03-2500

25000

4100

6

7500

1.5

32*20*36

PLCGZ03-3000

3000

4950

8~ 12

9000

2.0

32*22*37

PLCGZ03-3500

3500

5710

8~ 12

10500

2.0

35*24*38

PLCGZ03-4000

4000

6610

8~ 12

12000

3.0

35*26*39

PLCGZ03-5000

5000

7980

8~ 12

15000

3.0

36*28*42

PLCGZ03-6000

6000

9110

8~ 12

18000

3.0

40*30*45

(1) shpejtësi të shpejtë tharje. Një periudhë e shkurtër e cila zakonisht merr 3 ~ '30, Si materiale të lëngshme janë të atomized në pika mjegull e 20 ~ 60μm, sipërfaqja arrin 200 ~ 5000/m³ dhe lagështi e materialeve do të avullohen lehtë dhe të thata. në rrymën e ajrit temperaturë të lartë, 95~ 98% e lagështisë mund të avulluar në çast. tharje merr vetëm disa sekonda.

(2) temperature të ulët tharje. formë spray tharje lloji harmoni është miratuar për të bërë pika të lëngshme rrjedhin në drejtim të njëjtë me atë të ajrit të nxehtë, edhe pse temperatura e ajrit të nxehtë është relativisht më i lartë, e ajrit të nxehtë do të kontaktojë me pika i errët menjëherë pasi ajo hyn në dhomën e tharjes. temperatura në dhomën bie me shpejtësi dhe temperatura e sipërfaqes, e cila në përgjithësi është 50 ~ 60, fitoi'T tejkalon temperaturën lagësht llambë e ajrit të ngrohjes. veç, që qëndron Periudha e materialeve në tharëse është e shkurtër, kështu temperaturën e fundit e materiale nuk do të jetë shumë i lartë. prandaj, ajo është shumë e përshtatshme për tharje ngrohjes materialeve të ndjeshme.

(3) aplikim të gjerë. ajo mund të jetë i përshtatshëm për materiale tharje ushqimore si qumështi pluhur, pluhur qumësht soje, fruta dhe perimeve pluhur, si dhe produkte kimike.

(4) Si tharje është përfunduar në çast, granula e produkteve të gatshme në thelb mund të mbajë një formë të ngjashme me topin pika të lëngshme. produktet e kanë shpërndarje të mirë. rrjedhshmërinë dhe tretshmëria.

(5) Procesi i thjeshtuar i prodhimit me të përshtatshëm funksionimin dhe kontrollin e 

Contact Us

Na kontaktoni

 • Tel: +86-21-69518159
 • Fax: +86-21-39532060
 • Mobile: +8618221026068
 • Whatsapp: +8618221026068
 • WeChat: +8618221026068
 • Email: sales@gc-machinery.com
 • Adresë: No.73 Dongpu Road, East Industry Park, Ningbo City, Provinca Zhejiang, Kinë
Menu